Po Fukušime, čo? - EON Nuke Digest 6-21-11

Facebook Cvrlikání E-mail Linkedin Digg Vynikajúce Reddit Stumbleupon

Je "jadrová renesancia" DOA?
Príliš skoro na to povedať. Ale, ako dnešné príbehy ukazujú, existujú náznaky, že - napriek dotácií, čiapky zodpovednosti, záruk za pôžičky, priatelia na vysokých miestach a hlbokých vreciek pre PR - jadrový priemysel je aspoň na lanách.

Správa Fukušima ukazuje, jadrová energia nemôže byť nikdy bezpečné a lacné Damian Carrington - Guardian UK
Prvý "nezávislý" preskúmanie zlyhanie bezpečnostných počas japonskej jadrovej katastrofy odhaľuje niektoré mrazivo zjavné "lekcie", je potrebné sa poučiť
... Použil som úvodzovky na slovo "nezávislý", pretože správa pochádza z Medzinárodnou agentúrou pre atómovú energiu (pdf) (MAAE), ktorá je síce nezávislá Japonska, je ďaleko od nezávislé na jadrovom priemysle bol založený na podporu. Ale to konflikt záujmov je zistenie odborníkov MAAE je viac zarážajúce len ....
Takže poďme sa pozrieť na niektoré zo 15 záverov a 16 vyučovacích hodín (som upravil trochu pre stručnosť) .... Čítajte viac

Midwest Povodne: Obaja Nebraska Nuke stanice ohrozené
Tým RADY Ananda

20.júna UPDATE: Dňa 17. júna, NRC vydal ďalšiu správu Event Fort Calhoun. Otvor v podlahe (spôsobené tým, čo?) Viedlo k povodniam, ohrozujúce čerpadla. "Záplavy prostredníctvom tohto prenikaniu mohla mať vplyv na schopnosť tejto stanice surovej vody čerpadlami výkone svojich funkcií zmiernenie dizajnu nehoda."

Asi 5 miliónov * akrov v americkom kukuričnom páse zaplavili, ktorý bude špica ceny zemného plynu a potravín v priebehu niekoľkých najbližších mesiacov. Horšie je, že niektoré jadrové elektrárne sedieť v zaplavených plání. Obe jadrové elektrárne v Nebraske sú čiastočne ponorené a FAA vydal bezletovej objednávky nad oboma z nich.

7. júna, Fort Calhoun Jadrová elektráreň podal výstrahu s jadrovou regulačná komisia potom, čo vypukol požiar v rozvodniach. Počas akcie, "strávil chladenie bazén paliva bol stratený", keď dve palivové čerpadlá sa nepodarilo pre asi 90 minút.

NPPD: Nuke Plant Môže byť vypnutý "za tri sekundy," Kritici Still Worry
Joe Jordan na 21.júna 2011
Napriek pokračujúcej a rastúce povodní starostí nehovorte sa ľudia, ktorí bežia s Nebraska jadrovú elektráreň, ktorá je navrhnutá podobne ako havarovanej reaktora v Japonsku, že zariadenie 70 míľ od Lincoln a Omaha je nehoda už len čaká na.

Rastúce vody, padajúce žurnalistika
Dawn Stover | Bulletin atómových vedcov

... Zlyhanie štvrtého stavu. Noviny a webové stránky po celej krajine hlási na povodne a oheň vo Fort Calhoun, ale väčšina článkov len prerozprávať a opakovať informácie z NRC a ÚOOÚ tlačových správ, ktoré agregátory a bloggerov potom zase jednoducho vybrať a vložiť. Dokonca Omaha World-Herald neposlal miestnej reportéri pokryť príbeh; namiesto toho, noviny publikovali článok o nedávnom požiari napísal Associated Press novinári - so sídlom v Atlante a Washingtone.

Vyškriabal pre ručné reaktora, výpožičná vybavenie: Správa ukazuje, Japonsko Nuke rastline nepripravený AP / Wash Post
TOKYO - Nová správa hovorí, že japonská cunami-pustošili jadrovej elektrárne bol tak pripravený na katastrofu, že pracovníci museli priniesť ochranné pomôcky a havarijné príručka od vzdialených objektov a požičať si vybavenie od dodávateľa.

Správa, prepustený sobotné operátora závod Tokyo Electric Power Co, je založený na dotazovanie pracovníkov a údajov rastlín. To líči chaos uprostred zúfalej a nakoniec neúspešnej bitke na ochranu Fukushima Dai-ichi jadrovej elektrárne z krízy, a ukazuje, že pracovníci bojoval s neznámym zariadením a strachu z ožiarenia.

Správa: Trícium Úniky Našiel 3/4 amerických jadrových zariadení
Jeff Donn
Braceville, Ill - rádioaktívne trícium už unikli z troch štvrtín amerických komerčných jadrových lokalít, často do podzemných vôd z skorodovaný, pochovaný potrubia, Associated Press šetrenie ukazuje.

Zakopanie našimi hlavami v nakladaní s rádioaktívnymi Sand
Leslie Savan
Japonsko je najviac nuke-obávať krajiny na svete, Hirošima a Nagasaki videl na to, a Godzilla je jedným zo spôsobov, ktoré som učil svoje deti nikdy nezabudnem. Japonci sa takej starostlivosti pri ich mrakodrapy, mosty a tunely zemetrasenia-dôkaz, že väčšina z nás predpokladal, že by som išiel ešte ďalej chrániť svoje jadrové reaktory ... kým tieto žily začali roztavenie ako uzly na poistku po piatkovej cunami.

Takže ak jadrovej zrútenie, čiastočné alebo úplné, mohlo by sa stať, mohli stať kdekoľvek, a všetky tie obrázky áut a budov, urastené v atramentu čierna voda ako katastrofa, filmové rekvizity nesú veľmi bezprostredný pocit varovanie. Sú pripomienkou toho, ako krehký je celý svet, a ako krehké sú mentálne zadržiavacie systémy, ktoré používame na zabezpečenie sami seba, že čokoľvek robíme v mene nášho spôsobu života je bezpečné, normálne a správne.

... Má niečo z toho tlmiť nadšenie právo je pre americké výnimočnosti, pre "vytváranie vlastnej reality" ako najväčší ríše na bloku? Nie tak celkom. Niektoré pravdy sa ukázalo byť nefunkčné, ako napríklad, že ceny bývania by vždy ísť hore, alebo že by sme čeliť "hríb", ak sme nemali poslať armádu proti Saddámovi. Že rádioaktívny mrak je viac pravdepodobné, že drift si cestu na prevažujúci prúdy vzduchu z jadrových reaktorov, ktoré sme navrhli sami (GE navrhnutý šesť a postavil tri Fukušima v rozpadajúcich sa reaktorov) je tak šokujúca, že je to najlepšie zamietol ako súčasť ľavica "programe rokovania . "Čo je to, čo Glenn Beck urobil Pondelok, trval na tom, že (úplne racionálne) hovorí o japonskej jadrovej katastrofy je podnecoval nikto iný ako George Soros a Tides Foundation.

Cold Comfort v Senáte pre jadrovú bezpečnosť vypočutie
George zreničky
... Komisári tiež nemal žiadne odpovede o tom, ako opraviť záložné napájacie systémy, ktoré aj naďalej vychladnúť jadrový materiál v prípade závažného výpadku elektrického prúdu. Batérie vo Fukušime bežal len osem hodín nie skoro dosť dlho. V Spojených štátoch, štandardná dĺžka je len štyri hodín. "To je niečo, čo sa musíme pozrieť do a prijať opatrenia," povedal komisár George Apostolakis. "Nie som si istý, čo by bolo, že akcia."

Uprostred týchto menej-ako-inšpirujúca odpovede, komisári NRC sa snažil bagatelizovať možnosť podobné dianie tu v každom prípade. "Pravdepodobnosť, že sa niečo také deje v Spojených štátoch, je veľmi, veľmi malá," povedal Jaczko. Senátor Barbara Boxer, ktorý predsedá výboru, spýtal sa komisár William Magwood na zoznam štyri alebo päť oblastí po Fukušime, a nemohol poskytnúť žiadne. On odpovedal namiesto toho, že "nemožno predvídať udalosti, ktoré sa stanú v budúcnosti. Musíte byť schopní sa dostať z čo sa stane. "

Fukušima a Mass Media Meltdown:
Následky pronukleární Corporate Press
Keith Harmon sneh 19.června 2011 ConsciousBeingAlliance.com

Sociologické a technologické diskusie - v dôsledku jadrovej apokalypsy out-of-ovládanie v Japonsku - adresovanie kompromis verejného zdravia a bezpečnosti vytvorené zlyhanie západných firemné hromadných oznamovacích prostriedkov, aby spravodlivo správu o, mierne vyšetrovať, alebo dokonca stredne napadnúť jadrovej energetiky.

Autorovho poznámka, 19. júna 2011:
Nasledujúca správa bola napísaná po učenia o pre-jadrového a firemné predpojatosti spoločnosti environmentálnych novinárov. To bolo pôvodne publikoval VOICE NEWS, Winstead CT, v roku 2001 a bol pôvodne s názvom "Potenciálne vplyvy na Pro-nukleárnej Press." Urobil som niekoľko drobných zmien, dodal hypertextové odkazy, a vložil niekoľko poznámok v [hranatých zátvorkách] ... .

US Nuke regulátory oslabiť bezpečnostné pravidlá
Jeff Donn
NEW JERSEY - Federálny regulátori boli úzko spolupracuje s jadrovú energetiku, aby starnúcich reaktorov, národa pôsobiaci v rámci bezpečnostných noriem tým, že opakovane oslabenie týchto noriem, alebo jednoducho len ak nie je na ich uplatňovanie, vyšetrovanie The Associated Press našiel.


Fukushima pracovníci museli priniesť svoje vlastné ochranné pomôcky
Mari Yamaguchi
TOKYO - Nová správa hovorí, že japonská cunami-pustošili jadrovej elektrárne bol tak pripravený na katastrofu, že pracovníci museli priniesť ochranné pomôcky a havarijné príručka od vzdialených objektov a požičať si vybavenie od dodávateľa.

Jadrová kríza v Japonsku - NIRS - Jadrová Informácie a Resource Service
UPDATE, piatok 17. júna 2011. Tam boli rastúce správy rádioaktívnych "hotspotov", sa nachádzajú po celom Japonsku, a to najmä v oblasti mimo, ale v blízkosti evakuačné zóny samozrejme, ale aj celkom ďaleko. Napríklad, Wall Street Journal dnes na hotspot nájdené v Chiba prefektúre 120 míľ od Fukushima Daiichi a nie príliš ďaleko od Tokia. Tam boli správy o zvýšených hodnôt v Tokiu samotnej, a naprieč severnom Japonsku.

Od Hirošimy k Fukušime
Jonathan Schell
... Niektorí navrhli, že s ohľadom na nový vývoj by sme mali opustiť jadrovú energiu. Mám iný návrh, možno viac v súlade so osobitnej povahe nebezpečenstva. Zastavme a študovať záležitosť. Na ako dlho? Plutónium, súčasť jadrového odpadu, má polčas rozpadu 24.000 roky, čo znamená, že polovica z toho je premenená iných prvkov pomocou rádioaktívneho rozpadu. To naznačuje časové meradlo. Nebudeme unáhlené, ak budeme študovať záležitosť len polovicu tohto polčasu, 12.000 roky. V intervale, môžeme vykonať hľadanie bezpečných nových energetických zdrojov, okrem iného užitočné úsilie. Potom snáď budeme natoľko múdri, aby dobre využiť rozdelenie atómu.

Crosby, Stills & Nash, Jackson Browne, BONNIE Raitt, JOHN HALL, Doobie BROTHERS, Jason Mraz, Toma Morella, Kitaro, SWEET HONEY v skale, JONATHAN WILSON A ĎALŠIE vykonať Benefičný koncert NA PODPORU pomoci pri katastrofách úsilie v Japonsku, nejadrové SKUPINY po celom svete.

"Katastrofa vo Fukušime nie je len katastrofa v Japonsku. Je to globálny katastrofa. Prišli sme teraz spolu cez kultúrne hranice, politické a generačné hranice, volať na zmeny v spôsobe, akým využívame energiu, a v tom, ako vykonávať hľadanie riešení problémov, ktorým ľudstvo čelí, "hovorí Jackson Browne. "Pripájame sa s ľuďmi v Japonsku, a ľudí na celom svete, ktorí veria v nejadrovej budúcnosti."

Jadrová Endgame začína v Nemecku
R. Andreas Kraemer
Nemecko môže byť tiež považovaná za krajinu, kde začal koncovka jadrovej energie. Konzervatívny a pre-business nemecká vláda navrhla zákon, ktorý vypne všetky jadrové elektrárne do konca roka 2022. Ankety ukazujú, že 85 percent Nemcov chcú jadrové elektrárne, ktoré majú byť vyradené do desiatich rokov. Jasné, technická a ekonomická vízia čistej energie budúcnosti, a obnoveným odhodlaním pre racionálne energetickej politiky, pohonných hmôt túto požiadavku.

Koniec jadrovej
New Worldwatch Institute správa Dočasný v súvislosti s černobyľskou výročia, relácie Jadrová energetika a priemysel bol v úpadku ešte predtým, než Fukušima

Washington, DC-Aj pred katastrofou vo Fukušime, svetový jadrový priemysel bol v zrejmom poklesu, podľa novej správy z Worldwatch Institute. Správa, ktorá Worldwatch poveril mesiace pred začiatkom krízy vo Fukušime, farby smutný obraz o starnúcu priemysle nie je schopná držať krok so svojimi konkurentmi obnoviteľných zdrojov energie.

Ak chcete stiahnuť zadarmo kópiu tejto správy, kliknite tu .

Big Fukushima Lie Flies High
Karl Grossman
Globálne jadrový priemysel a jeho spojencami vo vláde robia zúfalej snahe zakryť následky Fukushima Daiichi jadrovej katastrofy. "Veľká lož letí vysoko," komentuje Kevin Kamps organizácie Beyond Nuclear.

Nielen že je to jadrové zariadenia, ktoré má, aby to vyzeralo ako katastrofa vo Fukušime sa nestalo ísť tak ďaleko, že tvrdí, že tam bude "nemá žiadne účinky na zdravie" v dôsledku toho, ale je to posun vpred na "jadrovej renesancie" jeho systém stavať ďalšie jadrové elektrárne.

Vskutku, budúci týždeň vo Washingtone, dvojdňový "Zvláštne summit o novej jadrovej energie" sa bude konať zahŕňajú hlavné výrobcovia jadrových elektrární, vrátane General Electric, výrobca Fukušima plantsand amerických vládnych úradníkov ....

Sme na pokraji pochovávať Nuke Power Forever?
Harvey Wasserman
To môže byť okamih histórie definitívne obrátil proti atómovej energii.

Aby bolo jasno: sme stále nutné tvrdo bojovať, aby pochovali reaktora záruk za úvery v Spojených štátoch. Existuje paralelný boje v Číne, Ind, Anglicku, Francúzsku a Južnej Kórei.

Veľký strach, že až sa vypne každý reaktor na tejto planéte, nikto z nás naozaj v bezpečí z iného rádioaktívneho Horror Show.

Takže v okamihu, keď je jasne označená vo Fukušime tromi reaktory a rádioaktívne bazén palivo stále neskrotnej po troch mesiacoch, s hrozné potenciál robiť oveľa viac apokalyptickej škody, než sme videli ešte k dnešnému dňu.

Stmievanie Jadrová budúcnosť
Louise Loftus Publikované: 14. júna 2011
PARÍŽ - Tri mesiace po japonskej najhoršie zemetrasenie v modernej doby, celková kríza v jadrovom reaktore Fukushima Daiichi zjaví sa boli odvrátená. Či to isté možno povedať o jadrovom priemysle zostáva byť videný.

TEPCO A TBS Cam Zobraziť Vapor Gejzíry 18.června


Spor Vermont Yankee jadrovej elektrárne
Gejzírov možno vidieť najlepšie po 04:15, ale môže byť videný ako už v 3:30 zdobenie o mraky pohybujúce sa medzi nami zariadení a vačky ...

Vermont Yankee - Bernie Sanders

Má US Objednaný Novinky Blackout Za zmrzačené Nebraska jadrové elektrárne?

Šokujúca správa pripravená Federálnej agentúry pre atómovú energiu v Rusku (FAAE) Na základe informácií, ktoré im poskytujú Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) sa uvádza, že režim Obama nariadil "celkové a úplné" novinky výpadok vzťahujúce sa na všetky informácie týkajúce sa blízko katastrofálne krízy z Fort Calhoun jadrovej elektrárne nachádzajúcej sa v Nebraske.
Podľa tejto správy, Fort Calhoun jadrovej elektrárne utrpela "katastrofické straty chladenie" k jednému z jeho nečinnosti vyhoreného paliva tyčí bazény dňa 7. júna po tom, čo tento závod bol zatopený vodou spôsobené thehistoric záplavami rieky Missouri, ktorá vyústila v požiar pôsobiť agentúra pre leteckú Federal (FAA) vydať "zákaz bezletovej" nad oblasťou.
Hoci táto správa potvrdzuje, nezávislé meranie v Spojených štátoch "nepatrné uvoľnenie jadrových plynov", vzťahujúce sa k tejto nehode, varuje, že Obama režimy cenzurovať tejto akcie za "z politických dôvodov" riskuje "vážne blowback" od americkej verejnosti by získajú vedomosti by to bolo zakryté pred nimi.

Možno ešte bohužiaľ pre americký ľud, je to správa o tom, že režim Obama je "chôdza v synchronizované" s Japonskom v snahe udržať pravdu o jadrových nehodách od svojich občanov; ktorý v prípade Japoncov môžu byť označené ako strašný ako nové dôkazy ukazujú na nich vedel v priebehu niekoľkých hodín veľké cunami, že ich atómové reaktory sa roztavený, ale len dnes nariadil evakuáciu tehotných žien, z toho, čo sa nazýva "žiarenie hotspoty. "
Prečítajte si celý príbeh tu

New NASA pre výskum poukazuje na to, Možný HAARP pripojenie v Japonsku zemetrasenie, cunami
Nedávne údaje pustené Dimitar Ouzounov a kolegami z NASA Goddard Space Flight Center v Marylande upozorňuje na niektoré podivné atmosférickej anomálie než v Japonsku len pár dní pred masívnom zemetrasení a cunami zasiahlo 11. marca.

Zdanlivo nevysvetliteľné a rýchly ohrev ionosféry priamo nad epicentrom dosiahol maximálne iba tri dni pred zemetrasenie, podľa satelitných meraní, čo naznačuje, že riadil energie vyžarovanej z vysielačov používaných v aktívnej polárnej výskumný program (HAARP) na vysokej frekvencie môžu byť zodpovedný za vyvolanie zemetrasenia.

Publikované v Massachusetts Institute of Technology (MIT), publikácie Technology Review,
=======
Ak chcete pomôcť udržať EON prácu ide, prosím pozrite sa na všetky možnosti technickej podpory na našich darovanie stránke alebo si môžete tiež poslať šek vystavený na EON na EON, POB 1047, Bolinas, CA
Alebo ... jednoducho:

Facebook Cvrlikání E-mail Linkedin Digg Vynikajúce Reddit Stumbleupon

O admin

James brdo a Mary Beth Brangan spravovať tento blog, rovnako ako Planetarian výhľadu . Award-víťaznú výrobcov médiá, ako aj pedagógov a organizátorov spoločenstvo, ktoré čo-priamy EON - Ekologické Možnosti siete . Kanál EON YouTube má cez 500 príspevkov a viac ako 2000 účastníkov.
Tento záznam bol zaslaný v Nezaradené . Záložka permalink .

Required

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>