Po Fukušime, Čo je? - EON Nuke Digest 6-21-11

Facebook Twitter E-mail Linkedin Digg Delicious Reddit StumbleUpon

Je "jadrová renesancia" DOA?
Príliš skoro na to povedať. Ale, ako dnešné príbehy ukazujú, existujú náznaky, že - aj cez dotácie, čiapky zodpovednosti, záruk za pôžičky, priatelia na vysokých miestach a hlbokými vreckami pre PR - jadrový priemysel je aspoň na lanách.

Správa ukazuje, Fukushima jadrová energia nemôže byť nikdy bezpečné a lacné Damian Carrington - Guardian UK
Prvý "nezávislý" preskúmanie zlyhanie bezpečnostných počas japonskej jadrovej katastrofy odhaľuje niektoré mrazivo zjavné "lekcie", je potrebné sa poučiť
... Som použil úvodzovky na slovo "nezávislý", pretože správa pochádza z Medzinárodnej asociácie pre atómovú energiu (pdf) (MAAE), ktorá je nezávislá Japonska, je ďaleko od nezávislý jadrový priemysel bol založený na podporu. Ale to konflikt záujmov je zistenie odborníkov MAAE je viac zarážajúce len ....
Takže poďme sa pozrieť na niektoré z 15 záverov a 16 vyučovacích hodín (som upravil trochu pre stručnosť) .... Prečítajte si viac

Midwest Povodne: Obaja Nebraska Nuke stanice ohrozené
By RADY Ananda

20.júna UPDATE: 17. júna, NRC vydal ďalšiu správu o udalosti Fort Calhoun. Otvor v podlahe (spôsobené tým, čo?) Viedol k povodniam, ohrozujúce čerpadlá. "Záplavy prostredníctvom tohto prenikaniu mohla mať vplyv na schopnosť stanica surovej vody čerpadlá pre výkon svojich funkcií zmiernenie nehoda návrhu."

Asi 5000000 * akrov v kukuričnom páse USA zaplavili, ktorý bude spike ceny zemného plynu a potravín v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov. Horšie je, že niektoré jadrové elektrárne sedieť v zaplavených plání. Obe jadrové elektrárne v Nebraske sú čiastočne ponorené a FAA vydal bezletovej objednávky nad oboma z nich.

Dňa 7. júna Fort Calhoun jadrovej elektrárne podal Alert sa jadrovej regulačnej komisie po tom, čo vypukol požiar v rozvádzači miestnosti. Počas akcie "Strávil ochladzovací bazén paliva bol stratený", keď dve palivové čerpadlá sa nepodarilo pre asi 90 minút.

NPPD: Nuke rastlina mohla byť vypnutý "za tri sekundy," Kritici Still Worry
Joe Jordan na 21.júna 2011
Cez pokračujúce a rastúce povodňovej starosti nehovorte ľuďom, ktorí prevádzkujú Nebraska jadrovej elektrárne, ktorý je navrhnutý tak, podobne ako havarované reaktora v Japonsku, že zariadenie, 70 míľ od Lincoln a Omaha je nehoda už len čaká na.

Stúpajúci voda, padajúce žurnalistika
Dawn Stover | Bulletin atómových vedcov

... Zlyhanie štvrtého stavu. Noviny a webové stránky po celej krajine hlási na povodne a ohňa vo Fort Calhoun, ale väčšina článkov iba parafrázovať a opakovať informácie z NRC a ÚOOÚ tlačových správ, ktoré agregátory a bloggerov potom zase jednoducho vybrať a vložiť. Dokonca aj Omaha World-Herald neposlal miestnej reportéri na pokrytie príbeh; miesto, noviny publikovali článok o nedávnom požiari napísal Associated Press novinári - so sídlom v Atlante a Washingtone.

Vyškriabal pre ručné reaktora, požičiavanie zariadení: správa ukazuje Japonsko nuke rastlín nepripraveného AP / Wash Post
TOKYO - Nová správa hovorí, že japonská cunami spustošenej jadrovej elektrárne bol tak pripravený na katastrofu, že pracovníci museli priniesť ochranné prostriedky a núdzové manuál od vzdialených objektov a požičiavať si vybavenie od dodávateľa.

Správa, vydaná sobotňajšej prevádzkovateľ zariadenia Tokyo Electric Power Co, je založený na dotazovanie pracovníkov a údajov rastlín. To zobrazí chaos uprostred zúfalej a nakoniec neúspešnom boji na ochranu Fukushima Dai-ichi jadrovej elektrárne od zrútenia, a ukazuje, že pracovníci bojoval s neznámym zariadením a strach z ožiarenia.

Správa: Tritium Netesnosti nájsť na tri štvrtiny amerických jadrových zariadení
Jeff Donn
Braceville, Ill -. Rádioaktívne trícium unikla z troch štvrtín amerických komerčných jadrových elektrární weby, často do podzemných vôd skorodovaný, podzemné potrubie, Associated Press vyšetrovanie ukáže.

Zaboril hlavu do piesku Radioactive
Leslie Savan
Japonsko je najväčší bomba, sa báť krajina na svetovej Hirošimy a Nagasaki videl na to, a Godzilla je jedným zo spôsobov, ktoré som učil svoje deti nikdy nezabudnem. Japonci sa také starostlivosť, aby ich mrakodrapy, mosty a tunely zemetrasenia-dôkaz, že väčšina z nás predpokladal, že by som išiel ešte ďalej chrániť svoje jadrové reaktory ... a to až do jadra začal roztavenie ako uzly na poistku po piatkovej cunami.

Takže ak jadrovej zrútenie, čiastočné alebo úplné, mohlo by sa stať, mohli by sa stať kdekoľvek, a všetky tie obrázky áut a budov pohojdavajuce sa v atramentu čierna voda ako katastrofa, filmové rekvizity nesú veľmi bezprostredný pocit varovanie. Sú pripomienkou toho, ako krehký je celý svet, a ako krehké sú mentálne zadržiavacie systémy, ktoré používame na zaistenie sami seba, že čokoľvek robíme v mene nášho spôsobu života je bezpečný, zdravý a dobre.

... Má niečo z toho tlmiť nadšenie právo pre americkú výnimku pre "vytvoriť svoju vlastnú realitu" ako najväčší ríše na bloku? Nie tak celkom. Niektoré pravdy sa ukázalo byť nefunkčné, ako napríklad, že ceny nehnuteľností by vždy ísť nahor, alebo že by sme čeliť "atómový hríb", ak sme nemali poslať armádu proti Saddámovi. Že rádioaktívny mrak, je viac pravdepodobné, že unášať svoju cestu na prevažujúci prúdenie vzduchu z jadrových reaktorov, ktoré sme navrhli sami (GE navrhla šesť a postavil tri Fukušime rozpadajúce reaktorov) je tak šokujúce, že je to najlepšie zamietol ako súčasť ľavica "programu . "Čo je to, čo Glenn Beck urobil Pondelok, trval na tom, že (úplne racionálne), hovoriť o Japonská jadrová katastrofa je podnecoval nikto iný ako George Soros a Tides Foundation.

Cold Comfort v Senáte pre jadrovú bezpečnosť vypočutie
George zreničky
... Komisári tiež nemal žiadne odpovede o tom, ako opraviť záložné napájacie systémy, ktoré aj naďalej ochladzovať jadrový materiál v prípade závažného výpadku prúdu. Batérie vo Fukušime bežal len osem hodín-zďaleka nie dosť dlho. V Spojených štátoch, štandardná dĺžka je len štyri hodiny. "To je niečo, čo sa musíme pozrieť do a konať," povedal komisár George Apostolakis. "Nie som si istý, čo by bolo, že akcia".

Uprostred týchto menej ako inšpirujúce odpovede, komisári NRC snažili bagatelizovať možnosť obdobných dianie tu v každom prípade. "Pravdepodobnosť, že sa niečo také deje v Spojených štátoch je veľmi, veľmi malá," povedal Jaczko. Senátor Barbara Boxer, ktorý predsedá výboru, požiadal komisár William Magwood do zoznamu štyri alebo päť oblastí záujmu týchto Fukušime, a nemohol poskytnúť žiadne. On odpovedal namiesto toho, že "nemožno predvídať udalosti, ktoré sa stanú v budúcnosti. Musíte byť schopní sa dostať z čo sa stane. "

Fukushima a Mass Media Meltdown:
Následky pronukleární Corporate Press
keith Harmon sneh 19.června 2011 ConsciousBeingAlliance.com

Sociologický a technologické diskusie - v dôsledku jadrovej apokalypsy out-of-control v Japonsku - riešenie kompromisu verejného zdravia a bezpečnosti vytvorené zlyhanie západných firemné hromadných oznamovacích prostriedkov, aby spravodlivo správu o, mierne vyšetrovať, alebo dokonca mierne napadnúť jadrovej energetiky.

Autorova poznámka, 19. júna 2011:
Nasledujúca správa bola napísaná po učenia o pre-jadrového a firemné predpojatosti spoločnosti environmentálnych novinárov. To bolo pôvodne publikoval VOICE NEWS Winstead CT, v roku 2001 a bol pôvodne s názvom "Potenciál dopady pronukleární tlače." Urobil som niekoľko drobných zmien, dodal hypertextové odkazy a vložil niekoľko poznámok v [hranatých zátvorkách] ... .

US Nuke regulátory oslabiť bezpečnostné pravidlá
Jeff Donn
NEW JERSEY - Federálny regulátori boli úzko spolupracuje s jadrovú energetiku, aby starnúcich reaktorov, národa pôsobiace v rámci bezpečnostných noriem tým, že opakovane oslabenie týchto noriem, alebo proste len ak nie je na ich presadzovanie, vyšetrovanie The Associated Press našiel.


Fukushima pracovníci museli priviezť vlastné ochranné pomôcky
Mari Yamaguchi
TOKYO - Nová správa hovorí, že japonská cunami spustošenej jadrovej elektrárne bol tak pripravený na katastrofu, že pracovníci museli priniesť ochranné prostriedky a núdzové manuál od vzdialených objektov a požičiavať si vybavenie od dodávateľa.

Jadrová kríza v Japonsku - NIRS - Jadrová informácií a zdrojov služby
UPDATE, v piatok 17. júna 2011 došlo k zvýšeniu správy o rádioaktívnych "hotspoty" bolo nájdené po Japonsku, a to najmä v oblasti mimo, ale v blízkosti evakuačné zóny samozrejme, ale tiež pomerne ďaleko. Napríklad, Wall Street Journal dnes na hotspot nájdené v prefektúre Chiba 120 míľ od Fukushima Daiichi a nie príliš ďaleko od Tokia. Objavili sa správy o zvýšených hodnôt v Tokiu sám, a cez severné Japonsko.

Od Hirošimy k Fukušime
Jonathan Schell
... Niektorí navrhli, že vzhľadom na nový vývoj by sme sa mali vzdať jadrovej energie. Mám iný návrh, možno viac v súlade s podivnou povahu nebezpečenstva. Zastavme a študovať veci. Na ako dlho? Plutónium, súčasť jadrového odpadu, má polčas rozpadu 24.000 roky, čo znamená, že polovica z toho je transformovaná do iných prvkov pomocou rádioaktívneho rozpadu. To naznačuje časové meradlo. Nebudeme strmý, ak budeme študovať záležitosť len polovice tejto polčasom 12.000 roky. V intervale, môžeme hľadanie bezpečných nových energetických zdrojov, okrem iného užitočné úsilie. Potom snáď budeme natoľko múdri, aby dobre využiť rozdelenie atómu.

Crosby, Stills & Nash Jacksone Browne Bonnie Raitt, JOHN HALL, Doobie BROTHERS, Jason Mraz, Toma Morella, kitaro, sladkým medom v skale JONATHAN WILSON A ĎALŠIE Ak chcete vykonať Benefičný koncert NA PODPORU katastrof úsilie v Japonsku, NON-nukleárnej skupiny po celom svete.

"Katastrofa vo Fukušime nie je len katastrofa v Japonsku. Je to globálna katastrofa. Prišli sme teraz spolu cez kultúrne hranice, politické a generačné hranice, volať na zmeny v spôsobe, akým využívame energiu, a v tom, ako budeme vykonávať vyhľadávanie pre riešenie problémov, ktorým ľudstvo čelí, "hovorí Jackson Browne. "Pripájame sa s ľuďmi v Japonsku, a ľudí na celom svete, ktorí veria v non-atómovej budúcnosti."

Jadrová Endgame začína v Nemecku
R. Andreas Kraemer
Nemecko môže byť tiež považovaná za krajinu, kde začal koncovka jadrovej energie. Konzervatívny a pre-business nemecká vláda navrhla zákon, ktorý vypne všetky jadrové elektrárne do konca roka 2022. ankiet vyplýva, že 85 percent Nemcov chce jadrovú energiu, ktoré majú byť vyradené do desiatich rokov. Jasné technické a ekonomické vízie čistej energie budúcnosti, a obnovenej odhodlanie pre racionálne politiky energie, palivá túto požiadavku.

Koniec jadrovej
New Worldwatch Institute správa Timed v spojení s Černobyľu výročia, ukazuje Jadrová energetika a priemysel v poklese ešte predtým, než Fukušima

Washington, DC-Ešte pred katastrofou vo Fukušime, svetový jadrový priemysel bol v jasnom úpadku, podľa novej správy Worldwatch Institute. Správa, ktorá Worldwatch poveril mesiacov pred začiatkom krízy Fukushima, maľuje pochmúrny obraz starnutia priemyslu, ktorý sa nemôže držať krok so svojimi konkurentmi z obnoviteľných energií.

Ak chcete stiahnuť zadarmo kópiu tejto správy, kliknite tu .

Big Fukushima Lie Flies High
Karl Grossman
Globálne jadrový priemysel a jeho spojencami vo vláde robia zúfalej snahe zakryť dôsledky Fukushima Daiichi jadrovej katastrofy. "Veľká lož letí vysoko," hovorí Kevin Kamps organizácie Beyond jadrovej.

Nielen že je to jadrové zariadenia, ktoré má, aby to vyzeralo, že Fukušima katastrofa nestalo ísť tak ďaleko, že tvrdí, že tam bude "nemá účinky na zdravie", v dôsledku toho, ale je to dopredu na "jadrovej renesancie" jeho systém vybudovať ďalšie jadrové elektrárne.

Naozaj, budúci týždeň vo Washingtone, dvojdňový "Zvláštne summit o novej jadrovej energie" sa bude konať za účasti významných výrobcov jadrových elektrární vrátane General Electric, výrobca Fukušima plantsand US vládnych úradníkov ....

Sme na pokraji Zakopávanie Nuke Power Forever?
Harvey Wasserman
To môže byť história moment definitívne obrátil proti atómovej energii.

Aby bolo jasno: sme stále musí tvrdo bojovať, aby pochovali pôžičky reaktor záruky v Spojených štátoch. Existuje paralelný boje v Číne, indická, Anglicko, Francúzsko a Južnej Kórey.

Veľký strach, že až sa vypne každý reaktor na tejto planéte, nikto z nás nie je naozaj bezpečné z iného rádioaktívneho Horror Show.

Takže v okamihu, keď je jasne označený vo Fukušime tromi reaktory a rádioaktívne palivo bazéna ešte neprebádané po troch mesiacoch, s hrozné potenciál urobiť oveľa viac škody, než apokalyptickej sme videli ešte k dnešnému dňu.

Stmievanie Jadrová budúcnosť
Louise LOFTUS Publikované: 14. júna 2011
PARÍŽ - Tri mesiace po tom, čo v Japonsku najhoršie zemetrasenie v modernej doby, celkový kolaps v jadrovom reaktore Fukušima Daiichi sa zdá byť odvrátená. Či to isté možno povedať o jadrovom priemysle sa ešte len uvidí.

TEPCO A TBS Cam Show Vapor Gejzíry 18.června


Spor Vermont Yankee jadrovej elektrárne
Gejzírov je vidieť najlepšie po 04:15, ale môže byť videný ako už v 3:30 zdobenia o mraky pohybujúce sa medzi nami rastliny a vačky ...

Vermont Yankee - Bernie Sanders

Sa nám nariadili Novinky Blackout Za zmrzačené Nebraska jadrové elektrárne?

Šokujúca správa vypracovaná ruskej federálnej agentúry pre atómovú energiu (FAAE) Na základe informácií, ktoré im poskytujú Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) sa uvádza, že režim Obama nariadil "celkové a úplné" novinky výpadok týkajúce sa akejkoľvek informácie o okolí katastrofálne zrútenie závodu Fort Calhoun jadrovej elektrárne nachádzajúcej sa v Nebraske.
Podľa tejto správy, Fort Calhoun jadrovej elektrárne utrpeli "katastrofické straty chladenie" k jednému z jeho nečinnosti vyhoreného paliva tyčí bazény dňa 7. júna po tom, čo tento závod bol zatopený vodou spôsobené thehistoric povodňami rieky Missouri, čo viedlo k vzniku požiaru spôsobuje Federal Aviation Agency (FAA), vydať "zákaz no-fly" nad oblasťou.
Hoci táto správa potvrdzuje nezávislé meranie v Spojených štátoch "zanedbateľné uvoľnenie jadrových plynov", vzťahujúce sa k tejto nehode, varuje, že Obama režimy cenzúru tejto udalosti pre "z politických dôvodov" riskuje "vážne blowback" pred americkou verejnosťou by mali získajú vedomosti o tejto bytosti zakryté pred nimi.

Možno ešte smutne pre americký ľud, je to správa o tom, že režim Obama je "chôdza v synchronizované" s Japonskom v snahe udržať pravdu o jadrových nehodách zo svojich občanov; ktorý v prípade Japoncov môže byť označený ako strašný ako nové dôkazy ukazujú na ne s vedomím, počas niekoľkých hodín veľké cunami, že ich atómové reaktory bol natavený, ale až dnes nariadil evakuáciu tehotných žien od toho, čo sa nazýva "žiarenie iba hotspotov ".
Prečítajte si celý príbeh tu

New NASA výskum ukazuje možnú HAARP pripojenie v Japonsku zemetrasenie, cunami
Nedávne údaje pustené Dimitar Ouzounov a kolegami z NASA Goddard Space Flight Center v Marylande zdôrazňuje podivné atmosférickej anomálie celom Japonsku len niekoľko dní predtým, ako masívne zemetrasenie a cunami zasiahlo 11. marca.

Zdanlivo nevysvetliteľné a rýchly ohrev ionosféry priamo nad epicentrom dosiahol maximálnu iba tri dni pred zemetrasením, podľa satelitných pozorovaní, čo naznačuje, že v réžii energie vyžarovanej z vysielačov používaných v High Frequency Active Auroral Research Program (HAARP) mohlo byť zodpovedný za vyvolanie zemetrasenia.

Uverejnené v Massachusetts Institute of Technology (MIT), publikácie Technology Review,
=======
Ak chcete pomôcť udržať EON prácu ísť, prosím, pozrite sa na všetky možnosti podpory nášho darovanie stránke alebo si môžete tiež poslať šek vystavený na EON k EON, POB 1047, Bolinas, CA
Alebo ... proste:

Facebook Twitter E-mail Linkedin Digg Delicious Reddit StumbleUpon

O adminom

James brdo a Mary Beth Brangan spravovať tento blog, rovnako ako Planetarian perspektívy . Oceňovaná výrobcovia médií, rovnako ako pedagógmi a organizátormi komunity, sa čo-priamy EON - Ekologické Možnosti siete . Kanál EON YouTube má cez 600 miest a viac ako 3000 účastníkov.
Tento záznam bol zaslaný v Nezaradené . Záložka permalink .

Required

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>